główna kontakt Dodaj do ulubionych startuj z nami     

Finanse

Nieruchomości

giełda

praca

pogoda

rozrywka

tWWWoje Radomsko! i masz co chcesz... wiedzieć

mapa gazety

:: biznes
:: informacje
:: auto
:: dziecko
:: kultura
:: film
:: imprezy
:: media
:: telefony
:: zdrowie i uroda
:: komunikacja
:: organizacje
:: nasze miasto
:: sport
:: turystyka
:: usługi


Reklama

informacje

08.02.2013r.
Blackbird nowy spektakl o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

„Blackbird” nowy spektakl Teatru im. S. Jaracza w Łodzi już 8 lutego o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Przejmującą opowieść o relacjach pomiędzy nastolatką a dorosłym mężczyzną wyreżyserował Konrad Dulkowski.

"Potem powiedzieli mi co ze mną robiłeś,

bo ja nie chciałam mówić.

Że chodziło ci o jedno.

I że dlatego zniknąłeś.

Dostałeś to czego chciałeś."

15 lat temu Una uciekła z Rayem ze swego rodzinnego miasteczka. Uważała, że go kocha, myślała, że on kocha ją. Żadnemu z nich nie wolno było poddać się temu uczuciu. Schwytano ich, on trafił do więzienia, ona w gabinetach psychoterapeutów miała zastanawiać się co naprawdę ich łączyło .

Kiedy uciekali Ray miał 30 lat.

Una - 12.

Dzisiaj odnalazła go. Tylko kim on jest? Jej ukochanym, czy pedofilem, który zniszczył jej życie? Kochał ją, czy była tylko seksualnym obiektem? A może to spotkanie nigdy nie wydarzyło się naprawdę, a tylko Una przeżywa je wciąż i wciąż w swej wyobraźni. Co jest prawdą?

"Spektakl to zlepek różnych słów, przenikających się czasów, emocji. Dwoje ludzi miota się, krzyczy na siebie. Gdy na chwilę emocje opadają, widać, jak ta dwójka desperacko pragnie przytulenia. Aktorzy grają interesująco - w pustej przestrzeni teatralnej są pozostawieni sami sobie. Dlatego tak ważny jest tu każdy gest, emocja, głos. Łatwo przeszarżować, zagrać na granicy histerii, albo też odwrotnie - z nienaturalnym chłodem. Ale aktorzy w Trzyrzeczu radzą sobie - Sobczak gra całym ciałem, pochylonymi ramionami, ściszonym głosem, Bąk - twarzą, ale przede wszystkim głosem, nieco wzburzonym, powstrzymującym emocje. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do spektaklu multimediów. Gdy w tle na chwilę pojawia się twarz kilkunastoletniej dziewczynki - bohaterki sprzed 15 lat, a na finał - slide show ze zdjęciami małych dzieci (czy któreś może stać się kolejną ofiarą pedofila?) - przedstawienie staje się jeszcze bardziej przejmujące. Podobnie działa kilkusekundowa obecność matki głównej bohaterki (Krystyna Kacprowicz-Sokołowska), która powtarza nerwowo słowa: "W sądzie o tobie mówili: miałaś podejrzanie dojrzałe pragnienia". Z dramatem sprzed 15 lat każdy usiłuje poradzić sobie po swojemu, szukając winy w różnych miejscach i osobach.” Monika Żmijewska, Gazeta Wyborcza

współpraca reżyserska Rafał Gaweł

występują: Dagmara Bąk, Tomasz Sobczak.

Spektakl dla widzów od 16 lat.

Bilety: 25 zł/35 zł (wkrótce w kasie MDK)

źródło: MDK Radomsko


Reklama"tWWWoje Radomsko" - Poleć naszą gazetę znajomemuhome | o nas | reklama | nieruchomości | sport firmy | kontakt | regulamin | dodaj newsa
copyright and design by mida ||| wszelkie prawa zastrzeżone