główna kontakt Dodaj do ulubionych startuj z nami     

Finanse

Nieruchomości

giełda

praca

pogoda

rozrywka

tWWWoje Radomsko! i masz co chcesz... wiedzieć

mapa gazety

:: biznes
:: informacje
:: auto
:: dziecko
:: kultura
:: film
:: imprezy
:: media
:: telefony
:: zdrowie i uroda
:: komunikacja
:: organizacje
:: nasze miasto
:: sport
:: turystyka
:: usługi


Reklama

informacje

11.12.2012r.
Bezpłatne badania z wykorzystaniem technologii cyfrowej

Miewasz częste bóle głowy? Cierpisz na bezsenność? Masz problemy z odpornością lub odczuwasz ciągłe zmęczenie? Bardzo często przyczyną różnego rodzaju dolegliwości są problemy stomatologiczne, w wielu przypadkach bezobjawowe. Dolegliwości te prowadzą do powstania pierwotnych ognisk zapalnych, z których bakterie mogą "rozsiewać się" po całym organizmie. Niezauważony może także pozostać rak jamy ustnej, a tylko jego wykrycie we wczesnym stadium daje duże szanse na przeżycie.

Wzorując się na akcjach profilaktycznych przeprowadzonych w Łodzi, po raz pierwszy rusza akcja profilaktyczno-edukacyjna Centrum Stomatologii TMK w Radomsku. Badania diagnostyczne w kierunku groźnej choroby odogniskowej oraz choroby nowotworowej będą przeprowadzane w Centrum Stomatologii TMK w Radomsku w każdą sobotę, grudnia w godzinach 9.00-15.00.

Patronem akcji jest DENTOnet.pl - największy polski portal poświęcony stomatologii.

Najnowsze badania dowodzą, że stany chorobowe w obrębie jamy ustnej - zapalenie dziąseł i próchnica - wpływają na cały nasz organizm. Obecnie najbardziej alarmujące wydają się być doniesienia na temat wpływu chorób przyzębia na choroby układu krążenia i układu oddechowego, cukrzycę, osteoporozę, niską masę urodzeniową dziecka czy wcześniactwo. Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono, że istnieje związek między zapalnymi chorobami przyzębia a niektórymi schorzeniami układowymi. Dlatego akcja radomskiego centrum TMK ma na celu propagowanie badań, za pomocą których diagnozuje się chorobę odogniskową.

Jest to badanie przesiewowe i profilaktyczne, służące wykryciu potencjalnych źródeł choroby w jamie ustnej. Polega m.in. na wykonaniu wysokiej jakości panoramicznych zdjęć cyfrowych o ograniczonej dawce promieniowania oraz konsultacji stomatologicznej.

Dla zdrowia i życia pacjenta niebezpieczny jest także nowotwór jamy ustnej. Mimo ogromnego postępu w medycynie, statystyki wciąż przerażają. Ponad 60% przypadków zachorowań na raka jamy ustnej jest rozpoznawanych w późnej fazie choroby, a odsetek przeżyć pięć lat po diagnozie to tragiczne 59%.

Nowotwory jamy ustnej są też coraz częściej spotykane u osób z grup wcześniej uważanych za mało zagrożone. Nierozpoznany odpowiednio wcześnie nowotwór jamy ustnej powoduje ogromne zniszczenia w organizmie. Nawet jeśli chory przeżyje, często traci możliwość jedzenia, mówienia i odczuwania smaku.

Badanie w kierunku zmian nowotworowych wykonywane jest za pomocą specjalistycznego urządzenia Oralitest. Trwa ono około 5 minut, jest bezbolesne, bezinwazyjne i polega na oglądaniu błony śluzowej jamy ustnej w specjalnym świetle. Dzięki niemu lekarz może zaobserwować niewidoczne gołym okiem zmiany w jamie ustnej, które z biegiem czasu mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.

? Chcemy, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z możliwości zaawansowanej diagnostyki RTG i porady stomatologa specjalizującego się w wykrywaniu źródeł zakażenia w jamie ustnej. Przeprowadzone w naszym Centrum badania epidemiologiczne wykazały, że ponad 98% pacjentów ma próchnicę, co trzeci pacjent miał pozostawiony w kości korzeń, a zmiany zapalne okołozębowe wystąpiły u ponad 60% pacjentów. Wyniki te są na tyle niepokojące, że zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie takiej akcji. Chcemy dać radomszczanom szansę na wczesne wykrycie groźnych dla zdrowia chorób, które nie dają żadnych dolegliwości. Dzięki specjalistycznej aparaturze i doświadczeniu lekarzy możemy zaproponować skuteczną diagnostykę i leczenie – zachęca do wzięcia udziału w badaniach dr Aneta Grochowina, kierownik Centrum Stomatologii TMK.

Akcja ma charakter profilaktyczny, edukacyjny i prozdrowotny. Skorzystanie z badań jest całkowicie bezpłatne.

Badania przeprowadzane będą w Centrum Stomatologii TMK w Radomsku, przy ul. Reymonta 62. Na badania może zgłosić się każdy. Wystarczy zadzwonić pod numer 44 683 59 29 lub zapisać się osobiście w Centrum Stomatologii TMK.

Więcej informacji:
Tomasz Cherczyński - red. prowadzący
www.dentonet.pl
tch@dentonet.pl
tel. 605 724 877

źródło: Tomasz Cherczynski, Red. Prowadzacy/Editor


Reklama"tWWWoje Radomsko" - Poleć naszą gazetę znajomemuhome | o nas | reklama | nieruchomości | sport firmy | kontakt | regulamin | dodaj newsa
copyright and design by mida ||| wszelkie prawa zastrzeżone