główna kontakt Dodaj do ulubionych startuj z nami     

Finanse

Nieruchomości

giełda

praca

pogoda

rozrywka

tWWWoje Radomsko! i masz co chcesz... wiedzieć

mapa gazety

:: biznes
:: informacje
:: auto
:: dziecko
:: kultura
:: film
:: imprezy
:: media
:: telefony
:: zdrowie i uroda
:: komunikacja
:: organizacje
:: nasze miasto
:: sport
:: turystyka
:: usługi


Reklama

informacje

19.11.2012r.
Szlachetna Paczka

Szlachetna Paczka pojawia się u nas pierwszy raz i fajnie by było jakby została na dłużej. Szlachetna idea - mądrze pomóc, konkretnej rodzinie. Nie działa to na zasadzie jak bank żywności, rodziny są sprawdzane przez wolontariuszy, wiadomo, że pomoc trafi do osób, które nie utrzymują się ze swojej biedy i samych zasiłków, ale np. choroba/niepełnosprawność nie pozwala im podjąć pracę przez co mają ciężką sytuację finansową. Szlachetna Paczka pomaga także osobom starszym i samotnym. Nie chodzi tylko o pomoc materialną, ale również by dać tym osobom kopa do działania, zmobilizować ich, bo warto dalej się rozwijać. Często ludzie po prostu nie wiedzą, że jest coś takiego jak np. Uniwersytet Trzeciego Wieku i siedzą w domu popadając w coraz głębszą depresję. Szlachetna Paczka to także wsparcie psychiczne, możliwość pomocy ludziom, którzy nie wiedzą gdzie mają się zgłosić, do jakiej poradni by wyjść i zmienić swoje życie.

W chwili obecnej ruszyła baza z rodzinami, poszukujemy darczyńców. Każdy z nas może pomóc, jak nie ma pieniędzy na podstawowe przedmioty zawarte w opisie rodziny można wysłać sms o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat) lub kupić żywność lub inną rzecz, która trafia do magazynu zastępczego i rodziny, które nie miały tego szczęścia i żaden darczyńca ich nie wybrał mogą otrzymać paczkę z magazynu zastępczego w postaci np. żywności. Często jest tak, że w magazynie zastępczym można skompletować całą zawartość paczki dla rodziny, więc nie należy się od razu zniechęcać.

Można wybrać rodzinę z bazy rodzin w naszym rejonie (link: http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,7,sname,lodzkie,idw,215.html#position ) lub w innym mieście.

Możecie napisać artykuł na temat Szlachetnej Paczki, przez co trafi on do większego grona osób, a więc będą większe szanse na pomoc.

Warto wspomnieć, że w ideę Szlachetnej Paczki zaangażowani są również znane osobistości ze świata sportu jak wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej - Jerzy Dudek i mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów - Adrian Zieliński.

Gorąco zapraszamy do mądrej pomocy!

źródło: Weronika Szczepańska, Wolontariusz Szlachetnej Paczki


Reklama"tWWWoje Radomsko" - Poleć naszą gazetę znajomemuhome | o nas | reklama | nieruchomości | sport firmy | kontakt | regulamin | dodaj newsa
copyright and design by mida ||| wszelkie prawa zastrzeżone