główna kontakt Dodaj do ulubionych startuj z nami     

Finanse

Nieruchomo¶ci

giełda

praca

pogoda

rozrywka

tWWWoje Radomsko! i masz co chcesz... wiedzieć

mapa gazety

:: biznes
:: informacje
:: auto
:: dziecko
:: kultura
:: film
:: imprezy
:: media
:: telefony
:: zdrowie i uroda
:: komunikacja
:: organizacje
:: nasze miasto
:: sport
:: turystyka
:: usługi


Reklama

informacje

19.11.2012r.
Olimpijskie zmagania logistyków z Radomska

Znane s± już wyniki pierwszego etapu rekordowej, V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 732 z ponad 7 tys. uczniów, którzy podjęli tegoroczne wyzwanie zmierzy się w etapie okręgowym, który wyłoni ¶cisłe grono finalistów. W¶ród nich znalazło się troje uczniów z Radomska. Najlepsi z najlepszych spotkaj± się już w marcu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki - Organizatora olimpiady, by sięgn±ć po najwyższe laury.

Maj± 21 dni by powtórzyć, przećwiczyć i utrwalić swoj± logistyczn± wiedzę. O finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej powalczy aż 65 uczniów z województwa łódzkiego, w tym troje reprezentantów Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony ¦rodowiska w Radomsku: Ewa Wiaderek, Marcin Pawlus i Marcin Sabaturski. Czy powierzchnia magazynowa ich szarych komórek pomie¶ciła wiedzę daj±c± miejsce w finale, okaże się 7 grudnia podczas II etapu logistycznego turnieju.

Do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zakwalifikowało się 732 olimpijczyków ze 153 szkół. Najwięcej reprezentantów ma Opole - 36 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych i 5 z Zespołu Szkół Zawodowych. Najbogatszy w logistyczn± wiedzę jest Turek, uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Turku osi±gnęli najwyższ± ¶redni± punktów.

60 minut logistycznych zmagań, 40 pytań i ponad 7000 uczniów – tak wygl±dał pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.19 paĽdziernika 2012 r., w 265 szkołach zawodowych, technikach i ogólniakach odbył się ogólnopolski test wiedzy o logistyce. Tym razem Organizator olimpiady - Wyższa Szkoła Logistyki, przygotował zadania z zakresu gospodarki magazynowej. Spo¶ród wszystkich reprezentantów 222 miast najlepiej poradził sobie z nimi uczeń II klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim, Paweł Węgrzyniak.

„Ciekawo¶ć i pragnienie zdobywania fachowej wiedzy logistycznej u tak młodych ludzi jest godna podziwu – mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Tegoroczne, ogromne zainteresowanie olimpiad± bardzo nas cieszy, a postawa młodych, ambitnych ludzi jest buduj±ca. Co roku coraz bardziej utwierdza nas to w przekonaniu o tym, jak ważne jest merytoryczne wsparcie Wyższej Szkoły Logistyki dla szkół ponadgimnazjalnych, kształc±cych techników logistyków i spedytorów. ¦cisła współpraca z dyrektorami i nauczycielami przyczynia się nie tylko do poprawy jako¶ci nauczania, ale zwiększa szanse uczniów na studia w prestiżowej uczelni logistycznej, a tym samym, na dobre perspektywy zawodowe.”

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższ± Szkołę Logistyki od 2008 roku. Rywalizacja odbywa się w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i ogólnopolskim. Udział w niej bior± uczniowie techników, szkół zawodowych o profilu logistycznym, a także, coraz chętniej liceali¶ci. Na laureatów czekaj± m.in. nagrody rzeczowe oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finali¶ci s± zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowy Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronat Merytoryczny sprawuj±: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Sponsorem Strategicznym V Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej jest Quantum Software SA. Sponsorzy Złoci: Dachser, DPD Polska, TimoCom, PPUH Agrobex
Sponsorzy Srebrni: JAS-FBG, Polski Komitet Narodowy EPAL, STILL, Volkswagen Poznań

Patronat medialny nad olimpiad± objęły: „Czasopismo Logistyka”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jako¶ć”, „TSL Biznes”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Warehouse Monitor”, „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, „Eurologistics”, Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, DobraLogistyka.pl, Spedycje.pl, etransport.pl, LOG24.pl, dlaStudenta.pl, studentnews.pl, Kierunki.net, Edukacja.net, Studenci.net, dlaStudenta.pl oraz Radio Planeta.fm

DODATKOWE INFORMACJE:

Wojciech Zalewski
Rzecznik Prasowy WSL
tel. 61 850 47 88
wojciech.zalewski@wsl.com.pl

Alicja Błaszczyńska
Specjalista ds. PR
tel. 61 850 47 82
alicja.blaszczynska@wsl.com.pl


Ľródło: Alicja Błaszczyńska - wsl


Reklama"tWWWoje Radomsko" - Poleć nasz± gazetę znajomemuhome | o nas | reklama | nieruchomo¶ci | sport firmy | kontakt | regulamin | dodaj newsa
copyright and design by mida ||| wszelkie prawa zastrzeżone