główna kontakt Dodaj do ulubionych startuj z nami     

Finanse

Nieruchomości

giełda

praca

pogoda

rozrywka

tWWWoje Radomsko! i masz co chcesz... wiedzieć

mapa gazety

:: biznes
:: informacje
:: auto
:: dziecko
:: kultura
:: film
:: imprezy
:: media
:: telefony
:: zdrowie i uroda
:: komunikacja
:: organizacje
:: nasze miasto
:: sport
:: turystyka
:: usługi


Reklama

informacje

26.11.2012r.
Piotruś Pan i Piraci - spektakl dla dzieci

Piotruś Pan i Piraci - spektakl dla dzieci

Miejski Dom Kultury w Radomsku i Wrocławski Teatr Dla Dzieci zapraszają 26 listopada o godz. 11.00 na bajkowe przedstawienie „Piotruś Pan i piraci”. Spektakl odbędzie się w ramach programu „TEATR POLSKA” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

"Piotruś Pan i Piraci" to utrzymane w konwencji baśni dynamiczne i barwne widowisko, opowieść o prawdziwej miłości i przyjaźni. Artyści Wrocławskiego Teatru dla Dzieci zabierają widzów w niezwykłą krainę marzeń, snu i teatru... Przez scenę i nad nią przemieszczają się olbrzymie, ruchome obiekty - wielki statek piracki, Krokodyl, który ryczeć i straszyć potrafi, przezabawny rock'n'rollowy Niby-Ptak, kolorowe lale, niezwykłe maski i niesamowite marionety... Dzięki mobilnym dekoracjom, wartkiej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, z walkami i pojedynkami szermierzy, dzięki galerii niesamowitych postaci, których dialogi uzupełniają melodyjne piosenki i pirackie szanty, przedstawienie trzyma w napięciu, nie pozwalając się młodemu widzowi ani przez moment nudzić.

Po przedstawieniu zainteresowani będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów spektaklu.

Adaptacja, scenariusz i reżyseria: Wiktor Wiktorczyk

Scenografia: Zbigniew Roszkowski

Muzyka: Michał Prynda

Światło: Robert Baliński

Obsada: Anna Guzik, Klaudia Kąca-Jasic, Małgorzata Przędzak, Ola Tomaś, Lucyna Wróbel, Anna Zych, Kamil Dawid Gałuszka, Sławoj Jędrzejewski, Tomasz Kanczewski, Marek Konopczak, Stefan Mazur, Jarosław Paczkowski, Jarosław Paczyński, Krzysztof Szczepańczyk, Konrad Till

Bilety: 10 zł

Czas trwania: 1 godz. bez przerwy

Teatr Polska jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców mniejszych miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej.

Celem projektu jest promocja ciekawego repertuaru wśród środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Projekt ma także otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić przedstawienie teatralne.

Inspiracją dla projektu były objazdy teatralne organizowane w okresie międzywojennym przez Redutę Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, które przybliżały mieszkańcom małych miasteczek najważniejsze osiągnięcia kultury polskiej tamtego okresu.

W tegorocznej edycji programu Teatr Polska weźmie udział 15 teatrów, które zaprezentują swoje przedstawienia 175 razy w 92 miejscowościach. Objazdy będą miały miejsce w okresie od lipca do grudnia 2012 roku.

Projekt realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego „TEATR POLSKA” ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji na stronie: www.polska.e-teatr.pl

źródło: MDK Radomsko


Reklama"tWWWoje Radomsko" - Poleć naszą gazetę znajomemuhome | o nas | reklama | nieruchomości | firmy | kontakt | regulamin | dodaj newsa
copyright and design by mida ||| wszelkie prawa zastrzeżone